یخچال فریزر یکی از ضروری‌ترین و کاربردی‌ترین وسایل برقی در هر خانه و منزل مسکونی است. این وسیله هرروزه توسط شرکت‌های مختلف تولید و به بازار عرضه می‌گردد. یکی از محبوب‌ترین برندهای یخچال فریزر در ایران اسنوا است. این شرکت مطرح مدل‌ها و رنگ‌های مختلفی از یخچال فریزر را با استفاده از قطعات اورجینال و باکیفیت تولید و به مشتریان خود عرضه می‌نماید. علی‌رغم کیفیت فوق‌العاده یخچال فریزرهای تولیدی اسنوا، گاهی اوقات قطعات و بخش‌های مختلف آن به تعمیر نیاز پیدا می‌کنند. از همین روی ما تصمیم گرفتیم در این مطلب به بیان اطلاعاتی در زمینه تعمیر یخچال اسنوا بپردازیم. پس در صورت تمایل تا پایان با ما همراه باشید.

 

شرکت اسنوا یکی از شرکت‌های قدیمی ، معتبر ، خوش‌ نام و فعال در حوزه تولید انواع لوازم‌خانگی است و همان‌گونه که در قسمت مقدمه هم بدان اشاره شد یخچال فریزر یکی از محصولات تولیدی این شرکت است. این محصول زیبا و باکیفیت با داشتن مدل‌ها و رنگ‌های مختلف توانسته است رضایت تمامی مشتریان خود را جلب نماید. به‌علاوه این محصول الکتریکی عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد و به‌سادگی خراب نمی‌شود؛ اما ممکن است گاهی این کالای مصرفی تحت شرایط خاصی به تعمیر نیاز پیدا کند. شرایطی که در آن ممکن است تعمیر یخچال فریزر اسنوا ضرورت یابد در ادامه ذکر خواهد شد.

یخچال فریزر اسنوا
تعمیر یخچال

شرایط لزوم تعمیر یخچال فریز اسنوا:

یخچال فریزر یکی از ضروری‌ترین و کاربردی‌ترین وسایل برقی در هر خانه و منزل مسکونی است. این وسیله هرروزه توسط شرکت‌های مختلف تولید و به بازار عرضه می‌گردد. یکی از محبوب‌ترین برندهای یخچال فریزر در ایران اسنوا است. این شرکت مطرح مدل‌ها و رنگ‌های مختلفی از یخچال فریزر را با استفاده از قطعات اورجینال و باکیفیت تولید و به مشتریان خود عرضه می‌نماید. علی‌رغم کیفیت فوق‌العاده یخچال فریزرهای تولیدی اسنوا، گاهی اوقات قطعات و بخش‌های مختلف آن به تعمیر نیاز پیدا می‌کنند. از همین روی ما تصمیم گرفتیم در این مطلب به بیان اطلاعاتی در زمینه تعمیر یخچال اسنوا بپردازیم. پس در صورت تمایل تا پایان با ما همراه باشید.

 

شرکت اسنوا یکی از شرکت‌های قدیمی معتبر، خوش‌نام و فعال در حوزه تولید انواع لوازم‌خانگی است و همان‌گونه که در قسمت مقدمه هم بدان اشاره شد یخچال فریزر یکی از محصولات تولیدی این شرکت است. این محصول زیبا و باکیفیت با داشتن مدل‌ها و رنگ‌های مختلف توانسته است رضایت تمامی مشتریان خود را جلب نماید. به‌علاوه این محصول الکتریکی عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد و به‌سادگی خراب نمی‌شود؛ اما ممکن است گاهی این کالای مصرفی تحت شرایط خاصی به تعمیر نیاز پیدا کند. شرایطی که در آن ممکن است تعمیر یخچال فریزر اسنوا ضرورت یابد در ادامه ذکر خواهد شد.

نام و نام خانوادگی
زمینه لازم است!
زمینه لازم است!
موبایل *
زمینه لازم است!
زمینه لازم است!

 

1. روشن و خاموش شدن مکرر صفحه‌نمایش یخچال

این علامت زمانی بر روی صفحه‌نمایش یخچال ظاهر می‌شود که یا برد یخچال خراب است و یا فن یخچال فریزر اسنوا درست کار نمی‌کند و دچار نشتی شده است. در این شرایط دیگر یخچال به‌اندازه کافی خنک نخواهد بود و دمای بخش داخلی آن کاهش می‌یابد.

هرگاه با این علامت هشداردهنده مواجه شدید، سریعاً با نمایندگی اسنوا تماس بگیرید و از کارشناسان خواهش کنید که هرچه سریع‌تر برای تعمیر یخچال فریزر مراجعه نمایند.

2. شنیدن صدای غیرعادی از یخچال:

یکی دیگر از علائمی که هشدار می‌دهد یخچال فریزر اسنوا شما نیاز به تعمیر دارد، شنیدن صدای غیرعادی از یخچال است. در این شرایط ممکن است فن کندانسور خراب باشد. البته قبل از شک کردن به خرابی این قطعه باید شل بودن پایه‌های یخچال فریزر بررسی شود. در صورت نبود مشکل در این قسمت، بهتر است جهت تعمیر یخچال اسنوا با تعمیرکار خبر تماس بگیرید.

3. خنک نکردن فریزر اسنوا:

هرگاه فریزر اسنوا شما دچار افت سرما شد و دیگر مواد درون خود را خنک نمی‌کرد، سریعاً با نمایندگی اسنوا تماس بگیرید. در این وضعیت ممکن است یخچال فریزر مشکلاتی نظیر خرابی فن اپراتور، نشتی گاز، خرابی کمپرسور، خرابی برد و یا قطعات داشته باشد. در چنین مواقعی تعمیرکار متخصص و باتجربه باید یخچال فریزر اسنوا را تعمیر کند.

 

4. برفک یخچال:

ازجمله شرایطی که در آن تعمیر یخچال اسنوا ضرورت می‌یابد، برفک یخچال است. این اتفاق یا به دلیل بازماندن طولانی‌مدت درب یخچال رخ می‌دهد و یا زمانی اتفاق می‌افتد که سنسور، قطعات و لاستیک دور درب یخچال خراب است. تمامی این اشکالات بایستی توسط فرد خبره در این زمینه بررسی و در صورت لزوم تعمیر شود.

برفک یخچال

5. عدم یخ‌سازی یخچال اسنوا:

چنانچه یخچال فریزر اسنوا شما مجهز به یخ‌ساز است اما یخ‌سازی نمی‌کند، باید به خرابی بخش‌هایی نظیر موتور یخ ریز، سنسور یخ‌ساز و خرابی برد شک کرد. تعمیر یخچال اسنوا در چنین شرایطی نیز باید توسط تعمیرکار انجام شود.

6. جمع شدن آب زیر کشوی یخچال:

زمانی که سیستم دیفراست یخچال دچار نقص می‌شود، لوله‌های فاضلاب یخچال دچار انسداد شده و آب زیر کشوی یخچال جمع می‌شود. در این وضعیت تعمیر یخچال اسنوا ضرورت می‌یابد. این کار هم مانند تمامی نقایص یخچال باید توسط تعمیرکار ماهر و باتجربه انجام شود.

نشت گاز یخچال | کمپرسور یخچال

7. نشت گاز یخچال: 

عواملی نظیر پوسیدگی لوله‌ها، جابه‌جایی و پاشیدن روغن از کمپرسور ممکن است سبب نشت گاز در یخچال فریزر اسنوا شوند. در این شرایط پیش از تعمیر یخچال فریزر، باید محل دقیق نشتی مشخص شود و سپس سایر اقدامات طبق استانداردهای یخچال انجام شود.

8. خرابی موتور یخچال:

هرگاه یخچال خاموش شد ابتدا بررسی کنید که پریز آن به برق وصل باشد. سپس اگر مشکلی در این زمینه وجود نداشت احتمال خرابی موتور یخچال را در نظر بگیرید.

ازآنجایی‌که موتور یخچال اسنوا پیستونی است، عواملی نظیر جابه‌جایی غیراصولی، نوسانات برق و … ممکن است موتور را خراب کند. در این مواقع تعمیر یخچال فریزر و تعویض قطعات باید توسط نمایندگی اسنوا انجام شود.

علاوه بر موارد بیان شده در بالا گاهی اوقات ارورهایی بر روی صفحه‌ نمایش یخچال ظاهر می‌گردد. در این وضعیت بهتر است به دفترچه راهنمای این یخچال‌ ها مراجعه کرده و مطابق با دستورالعمل‌های بیان شده عمل نمایید.

ضمناً بهتر است هنگام استفاده از این وسیله الکتریکی پرکاربرد نکات زیر را مدنظر قرار دهید. توجه به این نکات سبب افزایش طول عمر یخچال و کاهش احتمال انجام هرگونه تعمیرات بر روی یخچال فریزر اسنوا می‌شود. این نکات عبارت‌اند زا:

  • استفاده از محافظ برق
  • قرار دادن یخچال به‌دور از منابع حرارتی
  • تنظیم دمای یخچال مطابق با دستورالعمل
  • تعویض فیلتر یخچال هر 6 ماه یک‌بار
  • تمیز کردن کندانسور یخچال سالی یک‌ بار
  • عدم باز نگه‌ داشتن درب یخچال به مدت طولانی
  • سنگین نکردن محتویات درب یخچال
  • حفظ فاصله یخچال از دیوار مطابق استاندارد
  • و…

تعمیر لوازم برقی خود را به ما بسپارید!

مجموعه آنی سرویس سنتر سنتر در جهت رفع هرگونه خرابی و مشکل دستگاه شما در کوتاه ترین زمان آماده ی خدمت رسانی و تعمیر لوازم برقی شما هستند. شما میتوانید از طریق تماس تلفنی و یا تکمیل فرم ، درخواست خود را ثبت نمایید.

مناسب‌ترین محل برای تعمیر یخچال فریزر اسنوا:

اگر علی‌رغم رعایت تمامی نکات بالا و یا به هر دلیل دیگری یخچال فریزر اسنوا شما خراب شد و به تعمیر نیاز پیدا کرد. بهتر است جهت انجام این امور به نمایندگی‌ های مجاز اسنوا در سرتاسر کشور مراجعه نمایید. انجام تعمیرات تخصصی یخچال فریزر اسنوا توسط فروشگاه‌های نامعتبر و افراد بی‌تجربه هم هزینه‌ برتر است و هم ممکن است نقایص یخچال به‌ خوبی برطرف نگردد.

لذا اگر تصمیم گرفتید به فروشگاهی غیر از نمایندگی‌های اسنوا مراجعه نمایید، حتماً از قبل در مورد آن فروشگاه و کارکنانش تحقیق کنید و تعمیر یخچال اسنوا خود را به دست هر تعمیر کار نابلد و غیر ماهر نسپارید.

سخن پایانی:

ما در این مطلب به بیان اطلاعاتی کلی در زمینه تعمیر یخچال فریزر اسنوا پرداختیم. امیدواریم مطالعه متن بالا در زمان خراب شدن یخچال فریزر برای شما مفید واقع شود؛ اما پیشنهاد ما این است که از ابتدا از هر وسیله برقی خود به‌خوبی مراقبت نمایید تا به تعمیر نیاز پیدا نکند. از اینکه وقت گران‌بهایتان را در اختیار ما قرار دادید و تا پایان ما را همراهی کردید بینهایت سپاسگزاریم.

خدمات آنی سرویس