نگه داری مواد غذایی برای طولانی مدت بدون این‌که فاسد شوند از اهمیت زیادی برخوردار است. از دیرباز تا به امروز، روش‌های مختلفی برای این کار وجود داشت و پیوسته این روش‌ها به روز می‌شوند. امروزه استفاده از یخچال فریزر به این عنوان بسیار مرسوم است.
با توجه به کارکرد زیاد یخچال فریزر در ماه‌های گرم سال احتمال ایجاد مشکل در آن‌ها بالا می‌رود؛ در چنین شرایطی تعمیر انواع یخچال فریزر نیاز است. در این مقاله قصد داریم شما را با تعمیر انواع یخچال فریزر بیشتر آشنا کنیم.

انواع یخچال فریزر

آشپرخانه قلب تپنده به عنوان هر خآن‌های به حساب می‌آید. غذا خوردن اعضای خانواده کنار هم در طول روز باعث نزدیکی هرچه بیشتر به یک‌دیگر می‌شود. نگهداری غذاها و جلوگیری از فاسد شدن آن‌ها یکی از موضوعاتی است که باید به آن توجه داشت. یخچال فریزر این وظیفه مهم را در هر خانه‌ای ایفا می‌کند.
برخی اوقات پیش می‌آید که یخچال فریزر دچار مشکل می‌شود. در چنین شرایطی نیاز به تعویض آن و صرف هزینه زیاد نیست؛ بلکه می‌توان با تعمیر انواع یخچال فریزر کارایی سابق آن را برگرداند. یخچال فریزر یکی از مهم ترین لوازم خانگی است که حتی چند ساعت خراب شدن و از کار افتادن آن می‌تواند تاثیرات زیادی در زندگی اعضای خانواده داشته باشد.

مشکلات رایج در یخچال فریزر

از رایج‌ترین مشکلاتی که برای یخچال فریزر پیش می‌آید؛ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مشکل در درب یخچال فریز

مشکل در درب یخچال فریز

یکی از مواردی که نیاز به تعمیر انواع یخچال فریزر دارند؛ مشکلاتی است که برای درب این دستگاه ممکن است پیش بیاید. سختی در باز و بسته شدن و همچنین صدا دادن در هنگام جابه جایی همه از مواردی است که می‌تواند هشداری برای تعمیر درب یخچال باشند.

این مشکل به دلایل مختلفی از جمله سنگین بودن طبقات موجود در درب یخچال رخ می‌دهد. باز و بسته کردن مکرر یخچال در دراز مدت نیز می‌تواند مشکلاتی در واشر درب یخچال ایجاد کند.

نشت آب از یخچال

یکی از مشکلاتی که به سرعت نیاز به تعمیر انواع یخچال فریزر دارد، نشت آب از یخچال است. این مشکل نه تنها برای یخچال فریزر دردسر ساز است بلکه فرش و کف پوش موجود در آشپزخانه را نیز کثیف می‌کند. این مشکل به دلایل مختلفی می‌تواند به وجود بیاید. ذوب نشدن برفک یخچال فریزر و وجود گرفتگی در لوله تخلیه یخچال فریزر از جمله این دلایل می‌تواند باشد.

نشت آب از یخچال

فرم درخواست تعمیر

نام و نام خانوادگی
زمینه لازم است!
زمینه لازم است!
موبایل *
زمینه لازم است!
زمینه لازم است!

برفک زدن یخچال

امروزه به طور معمول یخچال فریزر هایی که تولید می‌شوند بدون برفک هستند. گاها شرایطی پیش می‌آید که برفک ایجاد می‌شود و در صورت نیاز به تعمیر انواع یخچال فریز است. یکی از دلایل اولیه به وجود امدن این مشکل، قرار دادن یخچال در جایی نامناسب است. توصیه می‌شود یخچال در جایی خنک و دور از تماس مستقیم نور خورشید نگهداری شود. در غیر این صورت کارایی یخچال در مدت زمان کوتاهی بسیار پایین می‌آید.

دلایل دیگری از جمله خرابی ترموستات یا تایمر دیفراست می‌تواند باعث برفک زدن یخچال فریزر شود. این دو از مواردی به شمار می‌آیند که نیاز ضروری به تعمیر انواع یخچال فریزر توسط تعمیرکارانی ماهر دارند.

تعمیر برفک یخچال
مسدود شدن مسیر فیلتر یخچال فریزر

مسدود شدن مسیر فیلتر یخچال فریزر

فیلتر یخچال یکی از اجزای مهم یخچال به شمار می‌آید که نقش مهمی در کارکرد صحیح یخچال ایفا می‌کند. بررسی شرایط فیلتر یکی از اقدامات مهم در تعمیر انواع یخچال فریزر است. تمیز کردن فیلتر یخچال در مدت زمآن‌های خاصی توصیه می‌شود تا از انسداد آن جلوگیری شود.
گاهی اوقات مشکل تنها در انسداد فیلتر خلاصه نمی‌شود و پوسیدگی در فیلتر یخچال فریزر به وجود می‌آید. تشخیص و رفع این مشکل توسط تعمیرکاران یخچال فریزر امکان پذیر است.

نحوه تعمیر انواع یخچال فریزر

با توجه به وزن بالایی که یخچال دارد؛ جابه جایی آن کار دشواری است. در صورت بروز مشکل و خرابی یخچال فریزر، امکان بردن آن به محل تعمیرکار کار مشکلی است. سختی در جابه جایی از یک سو، هزینه های زیاد حمل و نقل نیز از سوی دیگر به سختی این کار می‌افزایند.
با توجه به موارد ذکر شده؛ در چنین شرایطی استفاده از تعمیرکار در محل، می‌تواند چاره این کار باشد. یخچال دستگاهی پیشرفته حاوی بخش های مختلفی است که با گذر زمان پیچیدگی این دستگاه بیشتر هم می‌شود. در یخچال فریزهای امروزی این پیچیدگی تنها محدود به موتور نمی‌شود.

و همه بخش‌ها نسبت به نمونه‌های قدیمی، ریزتر و با جزئیات شده‌اند. تعمیرکار یخچال باید بتواند به درستی علت ایراد یخچال را شناسایی کند.

تعمیر لوازم برقی خود را به ما بسپارید!

مجموعه آنی سرویس سنتر سنتر در جهت رفع هرگونه خرابی و مشکل دستگاه شما در کوتاه ترین زمان آماده ی خدمت رسانی و تعمیر لوازم برقی شما هستند. شما میتوانید از طریق تماس تلفنی و یا تکمیل فرم ، درخواست خود را ثبت نمایید.

موارد مهم در تعمیر یخچال فریزر

نکات مهمی که باید قبل از تعمیر یخچال فریزر به یاد داشته باشید به شرح زیر است:

  • انتخاب تعمیرکار ماهر و با تجربه

یکی از مهم‌ترین فاکتور ها برای این‌که تعمیر یخچال به خوبی پیش برود؛ انتخاب یک تعمیرکار ماهر است. امروزه برندهای مختلفی اقدام به تولید یخچال در مدل‌های مختلفی می‌کنند. یک تعمیرکار یخچال فریزر، باید به روز باشد و با یخچال های برندهای مختلف به خوبی آشنایی داشته باشد.

  • هزینه سرویس یخچال فریزر و تعمیرات جانبی

امروزه مجموعه های مختلف تعمیر یخچال فریزر وجود دارند؛ که هر یک در خدمات خود تفاوت‌هایی دارند. قیمت تعمیر در منزل هر یک از این مجموعه‌ها با توجه به دوری و نزدیکی مقصد و یا
میزان تخصصی بودن مشکل فرق می‌کند.
گاها نیز شرایطی پیش می‌آید که مشکل یخچال تنها مربوط به یکی نمی‌شود و در چنین شرایطی حتی ممکن است نیاز به همکاری چندین تعمیرکار باشد. مسلما با افزایش مشکلات یخچال شما، هزینه نهایی نیز افزایش می‌یابد.
در صورتی که تعمیر قطعات یخچال نیز نیاز باشد، در چنین شرایطی کیفیت قطعه و اصل بودن آن نیز بر هزینه‌های تعمیر تاثیر می‌گذارد.

سخن پایانی

یخچال فریزر یکی از کاربردی‌ترین اجزای آشپزخانه است. این دستگاه سرد نگه داشتن مواد غذایی مختلف را انجام می‌دهد و از فاسد شدن آن‌ها جلوگیری می‌کند. گاهی اوقات مشکلاتی پیش می‌آید که برای رفع آن تعمیر انواع یخچال فریزر نیاز است. طیف مختلفی از مشکلات برای یخچال فریزر وجود دارد؛ که برای دریافتن دقیق مشکل آن باید از تعمیرکاران ماهر یخچال فریزر کمک گرفت.

مجموعه آنی سرویس سنتر آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.

خدمات آنی سرویس